Olejek marula pozyskiwany jest z pestek rośliny popularnie zwanej Drzewem Słoni. Bo tak jak ludzie, tak i słonie bardzo lubią owoce tego drzewa rosnącego w Afryce. Olejek marula posiada żółty kolor i delikatny charakterystyczny aromat. Zawiera substancje antyoksydacyjne, witaminę C i E oraz kwasy tłuszczowe Omega – 9. Ponieważ olejek marula jest produktem dostępnym okresowo, jego cena sięga kilkudziesięciu złotych.
Olejek marula stosowany jest przeważnie w dziedzinie kosmetologii. Nawilża najgłębsze partie skóry, odbudowuje lipidowy płaszcz ochronny naskórka, likwiduje suche skórki, pęknięcia i otarcia, regeneruje i łagodzi. Posiada działanie antybakteryjne, przeciwtrądzikowe, uelastyczniające i rozjaśniające. Likwiduje rozstępy, pomaga w walce z cellulitem. Dba również o paznokcie i okolice oczu, natłuszczając i wygładzając skórę wokół nich. W pielęgnacji włosów i skóry głowy może zastąpić olejek kokosowy lub olejek arganowy. Według niektórych posiada nawet lepsze działanie niż wymienione wcześniej produkty. W jaki sposób wpływa na kondycję skalpu?
Ze względu na zawartość flawonoidów i witaminy E olejek marula posiada właściwości anti – aging. Chroni przed przedwczesnym siwieniem włosów i uszkodzeniem cebulek włosowych. Wzmacnia pasemka i regeneruje komórki skóry głowy. Poprawia mikrokrążenie, dostarczając więcej tlenu i składników odżywczych wprost do mieszków włosowych. Zmiękcza, wygładza i nawilża włosy. Pomaga w walce z łupieżem, łuszczycą i uczuciem swędzenia skóry. Dzięki olejkowi marula włosy są mniej podatne na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Podczas szczotkowania nie elektryzują się i nie wypadają. W trakcie regularnie przeprowadzanej kuracji włosy nabierają zdrowego połysku, są bardziej podatne na modelowanie.
Olejek marula można stosować w formie maseczki nakładanej na końcówki i długości włosów. Kosmetyk pozostawia się na co najmniej pół godziny lub na całą noc. Włosy owija się ręcznikiem lub przykrywa foliowym czepkiem, by ciepło, które wytworzy się podczas zabiegu, przyspieszyło działanie produktu. Następnie włosy należy dokładnie umyć i pozostawić do wyschnięcia. Jeżeli chcemy dodatkowo wygładzić pasemka, możemy nałożyć na nie niewielką ilość olejku marula. Produkt nie obciąża, nie skleja i nie pozostawia na włosach lepkiej powłoczki. Taką kurację możemy przeprowadzić dwa razy w tygodniu aż do momentu wzmocnienia i zregenerowania skóry głowy i pasemek.