Co o olejku marula powinna wiedzieć każda kobieta?

Tłoczony ręcznie olejek marula posiada niesamowite właściwości. Od bardzo dawna używany jest przez Afrykanki do pielęgnacji skóry i włosów. Obecnie można go spotkać jako dodatek do kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Olejek marula tłoczony jest na zimno; nie poddaje się go procesowi rafinacji. I właśnie dlatego zawiera wiele cennych składników. A wśród nich są między innymi: witaminy E i C, flawonoidy, kwasy tłuszczowe Omega – 6 i Omega – 9. To właśnie te substancje zapewniają piękny i młody wygląd.

Olejek marula nie tylko dba o skórę twarzy lub ciała. Dobrze sprawdzi się też w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Możemy użyć go jako maseczki do spłukiwania lub dodać kilka kropel do szamponu; przyda się też jako serum na zniszczone końcówki włosów. Aby produkt dobrze działał, należy włosy i głowę owinąć ręcznikiem i odczekać około godziny. Następnie całość spłukujemy i myjemy delikatnym szamponem. Na koniec zabiegu możemy nałożyć odżywkę do spłukiwania lub niewielką ilość olejku na końce pasemek. Jaki efekt daje taki zabieg?

Dzięki olejkowi marula włosy są gładkie, miękkie i błyszczące. Nawilżenie i odżywienie widać już po kilku pierwszych zabiegach. Włosy są zregenerowane, końcówki odbudowane, a skóra głowy ukojona. Olejek marula pomaga w walce z łupieżem, łuszczycą i przetłuszczaniem się włosów. Wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów i pojawianiu się skórnych zmian zapalnych. Chroni pasemka przed promieniami UVA i UVB. Zabezpiecza je nawilżającą powłoczką przed działaniem wysokiej temperatury, niektórymi szkodliwymi składnikami kosmetyków myjących i oczyszczających lub zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Olejek marula pomaga w stylizacji, szczotkowaniu i układaniu włosów.

Co jeszcze o olejku marula powinna wiedzieć każda kobieta, która chciałaby mieć zdrowsze i ładniejsze włosy? Otóż olejek marula wytwarzany jest poprzez tłoczenie na zimno nasion owoców z drzew rosnących w Afryce. Zbiorem owoców i pozyskiwaniem olejku zajmują się kobiety. Olejek marula ma żółty kolor i delikatny zapach. Produkt powinien być przechowany w temperaturze pokojowej, czyli nie przekraczającej 25°C lub w lodówce. Należy go trzymać z daleka od źródeł światła i wilgoci. Olejek marula może być również stosowany do pielęgnacji wrażliwej i dojrzałej skóry twarzy i ciała oraz do nawilżania paznokci i okolic oczu.